Desítky tisíc onkologicky nemocných každý rok – nejste na to sami

Podle dostupných statistik se celkový počet onkologických pacientů pohybuje okolo 600 tisíc. A každý rok dalších 100 000 přibyde. Pokud i vás tato situace zasáhla, nejste na to sami. Kde hledat pomoc a na koho se obrátit?

Pomáháme ostatním k úsměvu

Nebuďte sami

Ať už jste se s onkologickým onemocněním setkali jako pacienti nebo jako blízcí, pamatujte, že není dobré zůstávat sám. Sdílení svých pocitů může poskytnout potřebnou podporu.

Je na vás, jakou cestu sdílení zvolíte. Někomu vyhovuje osobní kontakt, někdo rád anonymně komunikuje přes telefon a někdo upřednostňuje vyhledávání na webových stránkách.

Nápomocné mohou být i facebookové skupiny jako například:

Přidat se můžete i do diskuzních fór nebo webinářů pro onkologické pacienty. Jeden takový webinář vám můžeme nabídnout i my. Obraťte se na nás.

Možnosti pomoci

Existuje velké množství organizací, které jsou připraveny vám pomoci. Pro nasměrování nebo sběr informací můžete využít tzv. help linky. Nabízí je například tyto organizace:

Pacientské organizace sdružují ty, kteří si konkrétní nemocí prošli a mají zkušenosti s možnostmi pomoci (specifické potřeby, léčba, specializovaná pracoviště). Pro výběr nabídky některých pacientských organizací se můžete inspirovat na webu České onkologické společnosti. Zdroje informací najdete na webu Ministerstva zdravotnictví .

Místem pro potřebné informace, případně pomoc, je web web národního registru poskytovatelů sociálních služeb .

Na vaši situaci nejste sami. Ať už je jakákoliv. Sdílejte své potřeby a pocity. Obraťte se na nás. Jsme tady pro vás.

Máte zájem nebo potřebujete
naše osobní poradenství?

Zanechte nám svůj dotaz nebo prosbu o kontakt a my Vám nejpozději následující pracovní den odpovíme. Naše služby poskytujeme zdarma.