Nemocí život nekončí

Ani se sdělením diagnózy se svět kolem nás nepřestává točit. Přestože vám to tak může připadat. I během nemoci jde život dál. Jak ale neztrácet naději?

Pomáháme ostatním k úsměvu

Nezapomínejte na sebe

S koncem léčby nezapomínejte na to, co všechno už jste zvládli a jaký kus cesty jste ušli. Dělejte si radost a buďte k sobě laskaví. Sledujte svět kolem sebe a dopřejte si prostor na své záliby, dobrou knihu nebo hudbu. Je také mnoho filmů, které stojí za zhlédnutí.

Utřiďte si své myšlenky a pocity. Třeba přehodnotíte priority a vše budete vnímat snáz. Nejvíc klidu jste schopni najít sami v sobě. V okolním světě, který je zahleděn dost často sám do sebe, to jde těžko.

Moc rádi vám nabídneme pomocnou ruku a staneme se vašimi průvodci – naslouchání, bezpečný prostor a otevřené srdce. S naprostým respektem k vaší situaci. Ať už jste nemocný nebo pečující.

Staří i noví přátelé

Možná si myslíte, že jste v průběhu vaší léčby přišli o některé vaše přátele. Je ale možné, že se jen straní, protože neví, jak s vámi mluvit. Zkuste je sami oslovit a třeba pozvat na návštěvu, na procházku nebo kávu.

Pokud jste měli společné zájmy, zřejmě se od té doby nezměnily a vaše situace jim nemusí bránit. Pokud jste se setkávali někde, kde to pro vás v současné době není možné, například posilovna nebo zaměstnání, pozvání na společně strávený čas u vás doma může být to pravé. Někdy stačí jen udělat první krok a věci se dějí.

Pravděpodobně jste potkali nové přátele, se kterými máte mnoho společného. Taková setkání mohou být potřebnou podporou a relaxací, protože i oni řeší podobné záležitosti jako vy.

Nebo jsou tu noví přátelé, kteří nemají nic společného s vaším dosavadním životem a nemocí – prodavačka v obchodě se zdravou výživou, rehabilitační pracovník, knihovnice v kulturním centru apod. V takovém případě máte před sebou čistý list papíru, který není zatížen minulostí. Můžete tedy psát nový příběh postavený na jiných zážitcích a hodnotách.

Čas na změnu

Právě nemoc může být příležitostí k tomu, abyste se sami sebe zeptali, zda nechcete něco ze svého dosavadního způsobu života změnit, přehodnotit. Nespěchejte na sebe. Dejte si čas a nedělejte unáhlená rozhodnutí.

Změna může být například usmíření s kamarádem, se kterým vaše přátelství skončilo na základě nedorozumění. Nebo splnění dávného snu, který jste kdysi odložili stranou.

Život

Nikdo z nás neví, jak dlouhý čas je mu na světě vyměřený. Proto se snažte o to, abyste každý kousek SVÉHO času prožili a ne přežili. Je v tom obrovský rozdíl.

Pokud nebudete vědět, kde máte se svojí změnou začít, nabízíme vám pomocnou ruku v podobě poradenství, prostoru a času. Dejte nám vědět o svých pocitech a pochybách. Oslovte nás. Jsme tady pro vás. S láskou a porozuměním.

Máte zájem nebo potřebujete
naše osobní poradenství?

Zanechte nám svůj dotaz nebo prosbu o kontakt a my Vám nejpozději následující pracovní den odpovíme. Naše služby poskytujeme zdarma.